Чому обривається шпульна нитка під час шиття: аналіз проблем і рішень

Чому обривається шпульна нитка під час шиття: аналіз проблем і рішень

07.02.2024

Щоб розібратися в проблемах, які виникають зі шпульною ниткою під час шиття, необхідно спочатку заглибитися в саме поняття шпульної нитки, для чого вона потрібна і яку роль виконує в процесі шиття.

Шпульна нитка використовується для створення петлі, а потім захоплюється верхньою ниткою під час роботи зі швейною машинкою. У процесі шиття цей елемент забезпечує міцність і довговічність виконаної строчки.

Детальніше варто зупинитися на функціях, які виконує шпульна нитка в процесі шиття:

  • Шпульна нитка створює петлю, яка згодом захоплюється верхньою ниткою, це ми вже обговорили. Сама ж петля забезпечує зчеплення між двома нитками: верхньою і нижньою. Це дає змогу створювати міцний і довговічний рядок.
  • Завдяки цій нитці запобігає утворенню вузлів і зайвих петель. За допомогою шпульної нитки верхня нитка проходить через тканину плавно і рівномірно, через що вузли і петлі практично не утворюються.
  • Запобігання зміщенню тканини. Шпульна нитка надає підтримку для верхньої нитки в утримуванні тканини на місці, через що тканина під час роботи з нею практично не рухається без наміру швачки.

Як ви можете помітити, шпульна нитка відіграє важливу роль під час шиття. Внаслідок, коли вона рветься, можуть виникнути вкрай неприємні наслідки. Тому необхідно розібратися в причинах, через які може статися обрив шпульної нитки. Нижче ми представили найпоширеніші сценарії, за яких шпульна нитка обривається.

  • Неправильне заправлення шпульної нитки. Якщо ця нитка заправлена невірно, то може виникнути ситуація, в якій вона зачепиться за човник або петельник, через що порветься.
  • Неправильне налаштування натягу шпульної нитки. Як і будь-яка нитка, за занадто сильного натягу шпульна нитка може порватися. Перед початком роботи перевіряйте, чи не занадто туго вона натягнута.
  • Засмічення човника або петельника. Якщо човник або петельник забруднилися або засмітилися, вони можуть зачепити собою шпульну нитку і порвати її. Також подібний сценарій може статися, якщо який-небудь із цих двох елементів пошкоджений.
  • Матеріали з дефектами. Під час роботи на швейній машині важливо, щоб матеріали, з якими ви працюєте, були якісними. Це стосується не тільки самої шпульної нитки, а й тканини. Через неякісну або дефектну тканину нитка також може обірватися.

Ви ознайомилися з коротким описом цих проблем, а далі ми пропонуємо докладніше розглянути кожну з них і способи їх уникнення.

Неправильний натяг шпульної нитки

Неправильний натяг – це найпоширеніша причина обриву шпульної нитки. Важливо розуміти, який натяг для цього елемента є оптимальним і безпечним.

Визначення оптимального натягу

При правильному натягу шпульна нитка не провисає і не збирається в петлі. для визначення оптимального натягу вам необхідно перевірити рядок після декількох стібків. Якщо в ньому шпульна нитка провисла, то натяг занадто слабкий. Якщо ж навпаки зібралася в петлі – занадто сильний.

Регулювання натягу шпульної нитки

За регулювання натягу шпульної нитки відповідає регулятор на шпульному ковпачку. Для того щоб збільшити натяг нитки необхідно повернути його вправо, щоб зменшити, відповідно, вліво.

Ось деякі поради, які ми можемо надати, якщо ви не до кінця розбираєтеся в тому, як має бути натягнута нитка:

  • Для початку встановіть середнє значення для натягу.
  • Перевірте строчку, після того як зробили кілька стібків.
  • Шпульна нитка провисає? Поверніть регулятор трохи вправо.
  • Шпульна нитка збирається в петлі? Поверніть регулятор трохи вліво.

Повторюєте ці дії й експериментуйте з ними до того моменту, як рядок не стане ідеальним. У такому разі натяг підібрано оптимально.

Примітка:

  • Залежно від швейної машини регулятор натягу шпульної нитки може бути по-різному розташований. Варіант, який ми позначили, є найбільш поширеним.
  • Якщо у вас залишилася інструкція до вашої швейної машини, то перевірте, чи є там інформація про натяг шпульної нитки конкретно на вашій моделі.

Проблеми з якістю шпульної нитки

Завжди важливо купувати якісні матеріали. І, як ми вже сказали, шпульна нитка не виняток. Чим гірша якість цієї нитки, тим більше вона схильна до обриву.

Вплив якості нитки на її міцність

Як саме якість нитки впливає на її міцність? Розберемо по порядку:

  • Матеріал. Що міцніший матеріал, то міцніша нитка. Найміцніший матеріал для подібних цілей це поліестер – з ним нитка буде найбільш стійка до обриву. Зворотним же поліестеру є бавовна, нитки з якої дуже часто рвуться.
  • Товщина.  Що товща нитка, то менші шанси, що вона обірветься. Однак товсті нитки не завжди можуть підходити для вашого проєкту. Тому варто розібратися в регулюванні натягу, щоб мати можливість використовувати більш тонкі нитки без шкоди для кінцевого виробу.
  • Виробник. У якихось випадках кажуть, що переплачувати за бренд не варто, але шпульних ниток це не стосується. У цій сфері заведено поважати відомі бренди, тому що вони виправдовують свою довіру і надають майстрам якісні продукти.

Вибір і тестування нитки для шпульки

Щоб уникнути проблем з якістю шпульної нитки, як ми вже й сказали, варто вибирати іменитого виробника. Однак перед її використанням все ще необхідно провести тестування, щоб переконатися, що вона підійде конкретно для вашої тканини і швейної машини.

Ось деякі поради, яких варто дотримуватися під час вибору і тестування шпульної нитки:

  • Відповідність типу тканини. Для більш тонких тканин обираєте більш тонкі нитки, а для більш товстих навпаки. З тонкими нитками потрібно бути дуже акуратними при регулюванні натягу.
  • Відповідність швейній машині. Перед покупкою нитки ознайомтеся з інформацією про те, яка товщина нитки максимальна для використання у вашій швейній машині.
  • Тестування. Перш ніж використовувати нитку її необхідно протестувати. Для цього потрібно намотати нитку на шпульку і прошити кілька стібків на тестовому зразку тканини, з яким ви плануєте працювати, якщо нитка обривається, пробуйте іншу. Замінювати нитку варто за умови, що ви розібралися з регулюванням натягу і воно налаштоване оптимально.

Примітка:

  • Нитка, що не підходить для вашого типу тканини, з великою ймовірністю порветься, і до того ж зашкодить самій тканині.
  • Що нижча якість нитки, то більша ймовірність обриву і, відповідно, пошкодження вашої тканини.

Неправильне заправлення шпульної нитки

Неправильно заправлена шпульна нитка також є поширеною причиною обриву нитки. Для того щоб уникнути цієї проблеми, необхідно розібратися в поширених помилках.

Поширені помилки під час заправки

Ось деякі з найпоширеніших помилок під час заправки шпульної нитки:

  • Неправильний напрямок заправки нитки. Напрямок, в якому має бути заправлена шпульна нитка, ви можете дізнатися в інструкції до вашої швейної машини. Найбільш точні інструкції тут ми надати не можемо, тому що для кожної моделі це значення може відрізнятися.
  • Нитка перекручена. Уникайте будь-яких нерівностей, завитків або перекрутів під час заправлення шпульної нитки. Вона обов’язково повинна бути заправлена рівно.
  • Занадто велика кількість нитки. Якщо заправити занадто багато нитки, то це також може призвести до її обриву.

Правильне заправлення для запобігання обриву

Щоб уникнути проблем із заправленням шпульної нитки, необхідно знати, як правильно її заправляти. Ознайомтеся з деякими порадами щодо правильного заправлення цієї нитки:

  • Дотримання інструкцій до швейної машини. Перше, і найголовніше, це завжди слідувати інструкціям до конкретного пристосування, яким ви користуєтеся. Швейна машина тут завжди стоїть на першому місці.
  • Не перекручуйте нитку. Ми вже про це написали, але завжди варто перевірити двічі, що ваша нитка не перекрутилася і заправлена ідеально рівно.
  • Не переборщуйте. Заправляєте тільки оптимальну необхідну кількість ниток. Не потрібно заправляти її про запас – від цього буде тільки гірше. Легше поміняти нитку, коли вона закінчиться, ніж повністю переробляти весь виріб через те, що вона обірвалася.

Також вважаємо за необхідне додати кілька додаткових порад, які відносяться до шпульки, а не безпосередньо до шпульної нитки, але є також важливими:

  • Використання правильної шпульки. Шпулька повинна підходити до вашої швейної машини. Вона може йти відразу ж у комплекті з механізмом, або вам потрібно буде придбати її окремо. У другому випадку вивчіть інструкцію та інтернет-джерела, щоб дізнатися, що конкретно вам необхідно. У випадку з інтернетом дуже допомагають різні форуми, на яких спілкуються швачки.
  • Правильне розташування шпульки. Шпульку також потрібно вставляти в шпульний ковпачок правильно. Вона має стояти рівно і щільно, бути стійкою і не надто вільно хитатися.

Примітка:

  • Якщо ви не впевнені в тому, як заправляти шпульну нитку на новій моделі. Або ви новачок у швейній справі і ще просто не знаєте, як це зробити, то крім вивчення інструкції, можливо, краще звернутися до досвідченого майстра.

Проблеми зі шпульним пристроєм

Крім проблем із самою ниткою, ви також можете зіткнутися з несправністю шпульного пристрою. Якщо у вас сталася така ситуація, то необхідно визначити причину цієї несправності. Ось деякі найпоширеніші проблеми, з якими ви можете зіткнутися, які можуть означати, що проблема конкретно в пристрої:

  • Обрив шпульної нитки. У принципі, вся стаття присвячена обриву шпульної нитки. Це найпоширеніша проблема, яка може означати, що у вас проблеми зі шпульним пристроєм. Причини цих проблем відповідають причинам обриву нитки, які ми вже обговорили вище. Це неправильний натяг, неправильне заправлення і погана якість.
  • Неправильна петля. Петля, вироблена шпульною ниткою, повинна бути рівномірною і щільною. Якщо ж петля викликає у вас підозру, то це також може бути знаком проблеми зі шпульним пристроєм. Проблеми з петлею так само нерозривно пов’язані з обривом самої нитки.
  • Застрявання нитки. У деяких ситуаціях шпульна нитка може застрягти в пристрої та перешкодити роботі. Причини, які призводять до цього, все ті ж самі.

Для діагностики несправності шпульного пристрою необхідно виконати такі дії:

  1. Перевірка натягу шпульної нитки. Як і в попередніх розділах, якщо натяг нитки надто сильний, то вона може порватися, а якщо надто слабкий, то може виконається неправильна петля.
  2. Перевірка самої нитки. Ще раз переконайтеся в тому, що нитка використовується якісна і підходить під ваш конкретний проект. Переконайтеся, що ви підібрали правильну товщину і правильний матеріал.
  3. Перевірка заправки шпульної нитки. Перевірте, чи не перекрутилася нитка, чи не забагато її, і чи не чіпляє вона човник або петлітель. Якщо ви все зробили правильно, тоді нитки рватися не повинні, за умови дотримання умов і вище.
  4. Перевірка самого шкільного пристрою. Знову-таки, вкрай важливо, щоб усі компоненти швейної машини були чистими і незасміченими, теж саме стосується і шпульного пристрою. Також він не повинен бути пошкодженим, що може викликати розрив шпульної нитки через те, що вона за нього зачепиться.

Якщо ви все перевірили, але проблема все ще залишається, повторно вивчіть інструкцію в пошуках можливої причини. Якщо це не допомагає, то необхідно звернутися до майстра з ремонту або до досвідченішої швачки.

Обслуговування та ремонт шпульного пристрою

Для запобігання проблемам безпосередньо зі шпульним пристроєм за ним потрібно ретельно стежити і регулярно його обслуговувати. Ось деякі поради, які можуть допомогти вам подовжити життя пристрою та застерегти його поломку:

  • Регулярне очищення. В принципі, всі елементи швейної машини при регулярному використанні варто також регулярно очищати. Шпульний пристрій не виняток, оскільки він забруднюється під час шиття, а це забруднення може призвести до обриву шпульної нитки. Також необхідно очистити шпульний пристрій та інші елементи швейної машини, якщо вона довго простоювала без роботи, оскільки елементи механізмів могли засмітитися пилом.
  • Регулярне змащування. Щоб пристрій не заіржавів і не клинив, потрібно регулярно його змащувати. Чим його змащувати також необхідно подивитися в інструкції до самої швейної машини або запитати більш досвідчених швачок або майстрів з ремонту. Вони порадять вам відповідні засоби.
  • Регулярна перевірка. Ви можете не знати про те, що ваш пристрій пошкодився, засмітився або забруднився. Тому з певною регулярністю залежно від того, наскільки щільно ви працюєте за швейною машиною, перевіряєте наявність цих факторів. Якщо з машиною все-таки щось трапилося, то не сідайте за роботу в такому стані – обов’язково розберіться з цим питанням. Якщо це забруднення або засмічення, то почистіть машину, а якщо пошкодження, то перед роботою обов’язково замініть зламану частину або зверніться в місця, де ремонтують швейні машини.

Знос і пошкодження шпульки

Шпулькою називається невелика котушка, на яку намотується нижня нитка для швейної машини. Шпулька так само може пошкоджуватися або зношуватися з кількох основних причин:

  • Часте використання. Якщо ви досить часто працюєте зі швейною машиною, то шпулька може зноситися і потребувати заміни.
  • Неправильне використання шпульки. Якщо вийшло так, що ви неправильно заправили шпульку або використовували її не за призначенням, то також великий ризик того, що вона пошкодиться.
  • Неякісне виготовлення. Шпулька може бути виготовлена з неякісних або дешевих матеріалів, що згодом призведе до її пошкодження. Або ж вона від самого початку може мати дефект, який ви не помітили, через який вона отримала ще більше пошкодження.

Ознаки зносу шпульки

Проблеми зі шпулькою безпосередньо впливають на поведінку шпульної нитки. Якщо шпулька зношена або пошкоджена, можуть виникнути такі проблеми:

  • Обрив шпульної нитки.
  • Неправильна петля шпульної нитки.
  • Застрявання шпульної нитки.

Як зрозуміти, що шпулька зносилася? Ось деякі ознаки:

  • Пошкодження на поверхні. Якщо ви помітили на шпульці тріщини, вм’ятини або будь-які інші пошкодження, то продовжувати користуватися нею не варто.
  • Пошкоджене різьблення. Різьба шпульки також має тенденцію пошкоджуватися, через що її може бути складніше встановити у швейну машину.
  • Пошкодження отвору. Отвори шпульки також можуть легко пошкодитися в разі неакуратного поводження або при будь-яких казусах.

Заміна та вибір відповідної шпульки

Як і у випадку з будь-яким іншим елементом машини, якщо ви виявили будь-яку несправність або пошкодження шпульки, то її необхідно замінити. Якщо до цього ви не вибирали шпульки самостійно, а вони йшли вже в комплекті з машиною, то зараз вам необхідно звернути увагу на конкретні вимоги. Важливо, щоб шпулька підходила до вашої швейної машини, а щоб вона підійшла, ми хочемо дати вам кілька порад щодо вибору підходящої:

  • Переконайтеся, що розмір і форма шпульки, яку ви розглядаєте до покупки, підходить до вашої машини.
  • Вибираєте з якісних матеріалів, які будуть досить міцними, для того щоб прослужити досить довго. Шпульки з дешевого пластику можуть швидко зноситися, пошкодитися і зіпсувати вам робочий процес.

Якщо ви не впевнені в тому, яка шпулька вам підійде, то найнадійніше буде придбати таку ж, яка у вас була до цього. Або ж ви можете звернутися в спеціалізовані швейні магазини, де консультанти допоможуть вам підібрати шпульку залежно від моделі вашої машини.

Засмічення і забруднення в області шпульки

Також важливо стежити за чистотою області навколо шпульки. Якщо цього не робити, то можуть виникнути вже обумовлені проблеми з обривом шкільної нитки або іншими проблемами з нею. Через те, що шпульки знаходяться в зовнішній частині машини, стежити за їхньою чистотою буде легше, ніж за чистотою човника, наприклад.

Тому регулярно протираєте пил, стежте за тим, щоб обривки нитки не потрапляли під різьблення шпульки та загалом не залишаєте шпульки чи швейну машину в таких місцях, у яких вона може засмітитися чимось іншим.

Вплив бруду і пилу на роботу шпульки

Якщо вже ми почали говорити про пил, то варто детальніше зупинитися на моменті із засміченням шпульки. Ось деякі причини з не найочевидніших, які можуть призвести до забруднення цього елемента швейної машини:

  • Неправильне використання. Якщо шпулька вставлена неправильно або нитка навколо неї обмотана неправильно, це також може призвести до додаткових забруднень. Як ми вже говорили, в області різьблення, наприклад.
  • Нерегулярне обслуговування. Щоб пил і бруд не накопичувалися, тільки погіршуючи ситуацію з обривом шпульної нитки, необхідно регулярно очищати цей елемент.
  • Неякісні матеріали. Так, якість матеріалу також може вплинути на забруднення. Як приклад можна навести дешевий негладкий пластик, в поглибленнях в якому також може накопичуватися бруд, через особливості поверхні відмивати його буде важче, ніж при роботі з гладкою пластмасою.

Чищення та профілактика засмічень

Краще не вирішувати проблеми в міру їх надходження, а запобігати їм. Щоб запобігти неприємностям, пов’язаним із засміченням і забрудненням в області шпульки, необхідно її очистити. Ось як має відбуватися правильний процес очищення шпульного пристрою:

  • Обов’язково відключіть швейну машину від мережі, а потім від’єднайте сам шпульний пристрій.
  • Використовуйте тільки м’яку тканину, щоб не подряпати елементи машини. Змочіть тканину в мильній воді.
  • За допомогою мильної тканини видаліть пил і бруд зі шпульного пристрою і самих шпульок.
  • Ретельно просушіть всі елементи перед повторним під’єднанням їх до машини і використанням.
  • Після кожного такого сеансу очищення перевіряйте пристрій на пошкодження. Якщо у вас щось бентежить у зовнішньому вигляді машини, то краще не поспішайте з продовженням роботи, розберіться в чому проблема.

Для того щоб процес очищення пристрою і шпульок відбувався швидше і не завдавав вам зайвого клопоту, варто дотримуватися деяких порад щодо профілактики забруднень:

  • Закриваєте швейну машину після використання. У комплекті з деякими машинами спочатку йде чохол, яким їх варто накривати після завершення роботи. Якщо у вас такого немає, то ви можете або зробити його самостійно, або використовувати будь-яку щільну тканину.
  • Регулярне очищення. Звичайно ж, якщо ви будете ретельно стежити за своєю швейною машиною і підтримувати її чистоту, тоді бруд не буде накопичуватися шарами, і буде достатньо перед використанням швидко протерти пил, що накопичився.
  • Якісні матеріали. Знову-таки, вибирайте тільки якісні елементи для своєї швейної машини. Однак також варто звернути на якість засобів і матеріалів, за допомогою яких ви здійснюєте очищення швейної машини.

Невідповідність між верхньою і шпульною ниткою

Також до обриву нитки, застрявання і неправильної петлі від шпульної нитки може призвести невідповідність між верхньою і обумовленою ниткою.

Важливість використання узгоджених ниток

Під узгодженістю ниток маються на увазі кілька чинників, у яких ці нитки повинні одна одній відповідати. Це забезпечує більш якісне шиття і кращий зовнішній вигляд кінцевого виробу. Ось ці фактори:

  • Товщина. Товщина верхньої шпульної нитки не повинна відрізнятися. Вони повинні одна одній відповідати. По-перше, щоб шпульна нитка не рвалася, а по-друге, щоб у рядку вони не виділялися одна на тлі одної.
  • Матеріал. Також ці дві нитки мають бути виготовлені з одного матеріалу. І це не тільки косметична вимога, а й безпосередньо впливає на якість виробу. Адже якщо ці нитки будуть з різних матеріалів, то під час тертя одна об одну одна з них може порватися.
  • Колір. Шпульна і верхня нитка повинні бути або однаковими, або хоча б схожими кольорами. Завдяки цьому якщо у вас будуть вузлики на шві, то вони не будуть помітні. Якщо у вас незвичайний проект і він передбачає різні кольори для верхньої і шпульної нитки, тоді вам заздалегідь варто подбати про те, щоб прикривати ці вузлики.

Підбір сумісних типів ниток

Також крім товщини матеріалу необхідно буде підібрати тип нитки під конкретне заняття. Ці нитки також повинні будуть поєднуватися одна з одною. Ось на які чинники варто звернути увагу при підборі сумісних верхньої і шпульної нитки:

  • Вибираєте нитку залежно від тканини, з якою ви працюєте. Як ми вже говорили, для тонких тканин і тонкі нитки, а для товстих, відповідно, нитки товстіші.
  • Залежно від того, наскільки ваш проект можна назвати декоративним, ви можете використати для нього незвичайні декоративні нитки. Такі нитки бувають різних видів. Найвідоміші з них це, звичайно ж, муліне, також існують металізовані, кручені нитки тощо.
  • Якщо ви працюєте на оверлочній машині, то використовуйте нитки для оверлока. Такі нитки оброблені спеціальним покриттям, завдяки чому вони не розпускаються під час роботи з ними.

Вплив тканини на роботу шпульної нитки

Само собою випливає, що на роботу шпульної нитки впливає тканина, з якою ви працюєте.  На що ж конкретно в тканині потрібно звернути увагу, щоб розуміти, що чекає на вас під час роботи:

  • Товщина тканини. Цей фактор впливає на подальший вибір товщини нитки, яку ви будете використовувати. Як ми вже не раз говорили: для тонких тканин – тонкі нитки, для товстих – товсті. Це стосується не тільки шпульної нитки, а й інших ниток, які використовуєте при шитті.
  • Склад тканини. Залежно від того, з яким матеріалом ви працюєте, вам може знадобитися підбирати більш-менш міцну нитку. Для таких ніжних і делікатних тканин, як, наприклад, шовк, знадобиться більш тонка, але при цьому міцна нитка. Своєю чергою для товстих м’яких тканин, ви можете використовувати менш міцні нитки, але товстіші.
  • Структура тканини. Зверніть увагу, що структура матеріалу, з яким ви працюєте, безпосередньо впливає на те, як нитка крізь цю тканину проходить. Що щільніша структура, то товстіша вам потрібна нитка. Відповідно, чим тканина пухкіша, тим тоншу нитку ви можете використовувати.

Особливості вибору нитки для різних видів тканини

Також хочемо дати вам кілька порад щодо вибору ниток для різних видів тканин:

  • Для шовку, шифону й атласу (ніжних і делікатних тканин) використовуйте тонкі нитки, виготовлені з натуральних матеріалів, таких як бавовна або шовк. Взагалі чудова ідея використовувати нитки і тканини з одного і того ж матеріалу. Наприклад, для роботи шовком якраз-таки існують шовкові нитки. Такі нитки міцні і не ковзають по тканині.
  • Для джинсів, шкірозамінників і фетрів використовуються товсті нитки з синтетичних матеріалів. Сюди входять поліестер і нейлон – вони найбільш стійкі до стирання і досить міцні.
  • Для трикотажу, оксамиту та інших тканин зі щільною структурою радимо використовувати товсті нитки, які зможуть легко проходити через тканину.

Регулювання налаштувань машини під тип тканини

Ви також можете налаштувати машину під тип тканини, з якою ви будете працювати. Це вкрай сильно впливає на те, як функціонуватиме шпульна нитка. За фактом ці налаштування збігаються з налаштуваннями натягу нитки, тільки з деякими уточненнями.

  • Для тонких тканин злегка зменшуєте натяг шпульної нитки, тому що якщо вона буде натягнута занадто сильно або навіть натяг буде оптимальний, але тканина занадто тонка, нитка може обірватися.
  • Для товстих тканин навпаки збільште цей натяг, щоб нитка не провисала.
  • Для щільних тканин варто зменшити швидкість шиття. У такому разі не буде застрявати або буде застрявати рідше, але тим не менш це прискорить процес роботи і зробить його приємнішим.

Якщо ви все ще стикаєтеся з проблемами обривання шпульної нитки або ж її провисання і застрявання, то спробуйте самостійно поміняти налаштування і провести тест на окремому шматочку тканини. Якщо це не допомагає, то можливо вам варто замінити нитку.

Рекомендації щодо запобігання обриву шпульної нитки

Якщо провисання шпульної нитки або її застрявання – це більш-менш вирішувана проблема, то обрив може призвести до псування тканини. Дотримуючись наших рекомендацій, ви можете знизити таку ймовірність і уникнути проблем із шиттям.

Огляд основних запобіжних заходів

З огляду на сьогоднішню статтю основні запобіжні заходи, яких вам варто вжити, для того щоб убезпечити себе від обриву шпульної нитки, мають такий вигляд:

  • Використання правильних ниток. Верхня та шпульна нитка мають відповідати одна одній, тобто бути однакової товщини та матеріалу. Колір – це суто косметична вимога, яка залежить від ваших потреб.
  • Правильна заправка шпульної нитки. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій вашої швейної машини. Пункт із заправкою шпульної нитки є в кожному керівництві з експлуатації. Але якщо у вас немає самої інструкції, то вам слід дізнатися модель своєї машини, і відкрити її документ на офіційному сайті виробника.
  • Регулярне очищення і змащення. Догляд за машиною – це запорука її довгої роботи і якості виробів, які вона допоможе вам створити.

Поради щодо догляду за швейною машиною

Далі варто згадати головні поради щодо догляду за швейною машиною, які убезпечать виконану вами роботу, а також і вас самих.

  • Регулярно очищаєте шпульний пристрій і саму швейну машину. Так і бруд і пил можуть накопичуватися в різних областях машинки, вона може починати погано працювати, а накопичення конкретно в районі шпульного пристрою може призвести до обриву нитки.
  • Регулярно змащуєте шпульний пристрій та інші елементи машини залежно від того, наскільки часто змащення вказане в інструкції як оптимальне. Завдяки цьому ні шпульний пристрій, ні інші елементи машини не будуть заклинювати.
  • У жодному разі не користуйтеся швейною машиною навіть за найменших її пошкоджень. Це може призвести як до обриву нитки, так і до прямої загрози вашому здоров’ю.

Додаткові поради

Ось деякі додаткові поради, які допоможуть вам під час шиття і допоможуть запобігти можливості обриву шпульної нитки:

  • У жодному разі під час шиття не тягніть за нитки.  Це може як і призвести до обриву нитки, так і бути небезпечним для вашого здоров’я.
  • Не використовуйте занадто товсту нитку для тонких тканин, оскільки вона може порватися і пошкодити саму тканину.
  • Також не використовуйте навпаки занадто тонку нитку для товстих тканин, оскільки в такому разі велика ймовірність, що нитка провисне або буде погано проходити через цю тканину.

Якщо при виконанні цих рекомендацій та інших рекомендацій зі статті ваша проблема з обривом шпульної нитки все ще не розв’язалася, то вам безперечно варто звернутися до досвідченішої швачки або до майстра з ремонту. Можливо, ваша проблема індивідуального характеру, а не загального.

Висновок

Обрив шпульної нитки – це вкрай неприємна проблема. Однак будь-яка проблема вирішувана, і ми будемо дуже раді, якщо поради з нашої статті допоможуть вам у вирішенні цієї проблеми. Підіб’ємо підсумки і відповімо на загальні поширені запитання з приводу обриву шпульної нитки.

Як уникнути повторення проблем зі шпульною ниткою

Якщо ви вже одного разу зіткнулися з цією проблемою, то виразно розумієте, що краще цього не повторювати. Щоб уникнути проблем зі шпульною ниткою в майбутньому, дотримуйтесь таких правил:

  • Використання правильних ниток. Верхня і шпульна нитка повинні одна одній відповідати, а тобто бути однаковими за матеріалом і товщиною
  • Правильне заправлення шпульної нитки. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій із заправлення ниток, які вказані в документі, що додається до вашої швейної машини.
  • Регулярне очищення і змащування. Регулярно очищайте швейну машину як усередині, так і зовні, а також змащуйте її елементи за потребою або по закінченню часу, зазначеного в інструкції.

Значення регулярного технічного обслуговування

Регулярне технічне обслуговування швейної машини важливе не тільки для працездатності та довговічності самої машини, але також і для розв’язання або запобігання проблемам зі шпульною ниткою. Проводьте регулярне очищення, регулярно змащуйте і не використовуйте машину в разі будь-яких пошкоджень і тоді будете у порядку і ви, і ваші вироби. Дотримуйтесь наших рекомендацій і насолоджуйтеся творчістю!

FAQ

  1. Що робити, якщо шпульна нитка постійно обривається?

Якщо шпульна нитка постійно обривається, то перевірте такі чинники, що впливають на роботу:

  • Чи використовуєте ви відповідні одна одній нитки? Для верхньої і шпульної нитки повинна бути однакова товщина ниток і матеріал.
  • Чи правильно ви заправили шпульну нитку?
  • Чи не засмічений чи шпульний пристрій?
  • Чи немає на швейній машині або в районі шпульок будь-яких пошкоджень?

Якщо ви перевірили і жодне з тверджень не стосується вас, то перерахуєте інструкцію до машини або зверніться до фахівця.

  1. Чи може проблема бути пов’язана з віком швейної машини?

Вік швейної машини – це завжди важливий фактор під час розгляду будь-якого виду проблем. Однак за факту обриву шпульної нитки він не є основоположним. При регулярному обслуговуванні машина повинна працювати добре незалежно від її віку.

  1. Як часто потрібно міняти шпульку?

Змінюйте шпульку в міру необхідності, проте не рідше одного разу на місяць. Якщо ви шиєте досить часто, то відповідно і шпулька буде мінятися по закінченню меншої кількості часу.

  1. Чи впливають сезонні умови на роботу шпульної нитки?

Сезонні умови можуть впливати на розрив шпульної нитки за умови, що пора року впливає на вологість у приміщенні, в якому ви працюєте, або на будь-які інші фактори, пов’язані з оточенням швейної машинки. Якщо ж у вас стерильне, закрите приміщення, в яке не проникає зайва волога тощо, то скоріш за все проблема не в цьому.

  1. Які марки швейних машин найбільш схильні до цієї проблеми?

Розрив шпульної нитки – це не та проблема, яка пов’язана з маркою машини. Це проблема, спрямована суто на її експлуатацію і, можливо, недостатнє обслуговування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *