Плоскошовна розпошивальна машина, її ще іноді називають “розпошивалка”, призначена для виконання еластичних трикотажних швів, що використовуються для закриття підігнутого краю виробу з трикотажу. Шов, що виконується плоскошовною розпошивальною машиною, легко побачити, якщо подивитися підгин будь-якої майки або футболки. Застосовуються плоскошовні розпошивальні машини найчастіше у промисловому масовому пошитті, але зараз промислові розпошивалки мають модифікацію для побутового застосування. Для якісного пошиття сучасних трикотажних матеріалів, що тягнуться, розпошивальна плоскошовна машина просто необхідна.
Пристрій розпошивальної плоскошовної машини
Плоскошовна розпошивальна машина влаштована взагалі не так як звичайна швейна машина. У розпошивалці, як і в оверлоку, немає шпульного ковпачка, а нитки з котушок відразу подаються на голку і петельник. На відміну від оверлоків, нитки петельника сплітаються з голками і не по краю зрізу матеріалу, а в будь-якому потрібному для цього місці виробі. І зрозуміло при загортанні підігнутого краю, утворюється плоский гарний, забитий нитками знизу стібок. У цьому стібку обрізаний край майки, футболки або купальника буде добре захований і запакований. І що найважливіше, вироби витримують велике розтягування, що дуже важливо для трикотажного одягу. Побутові розпошивалки мають дві-три голки, що роблять шов особливо міцним. Деякі розпошивалки мають верхній ниткоукладач, тобто специфічний петельник, але вже зверху тканини. Цей петельник одночасно з нижнім петельником розкладає так само одну з ниток але вже поверх шва.
Використання плоскошовних машин
Плоскошовна машина використовується для шиття виробів з трикотажних тканин, що сильно розтягуються. Ланцюговий шов, який утворюється від такого переплетення ниток, виглядає не так, як у машин човникового стібка і має властивість розтягуватися по довжині. Розпошивальний шов можна зімітувати на простій швейній машині, встановивши подвійну голку, або застосувати декоративну трикотажну строчку. Але якщо вам потрібна висока швидкість і відмінна якість, розпошивальна плоскошовна машина залишається незамінною. У всіх розпошивалок є характерна особливість: розпошивалки можуть працювати з текстурованими нитками та нитками з поліестеру, що виходить не у всіх швейних машинок. А тому строчки виходять особливо красивими і дуже міцними. Нитками для роботи краще користуватися на бобінах, тому що розхід досить великий. Розпошивальна плоскошовна машина може застосовуватись для декоративного оздоблення. Одяг, прикрашений декоративними швами на розпошивалці, виглядає більш красиво та стильно. Також на розпошивалці можна пришивати гумку в спортивні штани, робити шльовки та багато іншого.
Технічні характеристики
Чотири види еластичних плоских строчок, що тягнуться, можна прошити на побутовій розпошивалці:
- Потрійна плоска строчка – ширина 5,6 мм.
- Широка плоска строчка – ширина 5,6 мм.
- Вузька плоска строчка – лівостороння та правостороння – ширина 2,8 мм.
- Плоскошовна розпошивальна побутова машина може використовувати 1-2-3 голки.
Одноголковий ланцюговий стібок може застосовуватися просто для стачування виробів із трикотажу. Двохнитковий ланцюговий стібок застосовується для стачування і виготовлення декоративного оздоблення на звичайних і еластичних матеріалах.
Розпошивалка шиє 3-х голковим плоским швом. Є диференціальне просування тканини.
- Автоматичний заправник петельників. Зручний механізм дозволяє заправляти петельник ниткою одним дотиком.
- Регулятор плавної зміни довжини стібка, межі регулювання від 1мм до 4мм.
- За рахунок диференціальної подачі тканини, матеріал виробу при пошитті має властивість розтягуватися або збиратися (призборюватися).
- Притискна лапка знімна і ставиться одним натисканням на важіль фіксації лапки.
- Зона шиття завжди добре освітлена підсвічуванням.
- Регулятори натягу розфарбовані в різні кольори та застосовуються для регулювання натягу ниток під час роботи з різними матеріалами. Для всіх ниток передбачена індикація кольору, що виключає неправильну заправку.
- Зверху знаходиться ручка для перенесення та забезпечує транспортування до місця передбачуваних робіт.
- Махове колесо допомагає контролювати швидкість роботи вручну.
- Притиск лапки, що регулюється, дає можливість шити різні за щільністю тканини.
- Равлик для виготовлення шльовок – дуже необхідне та корисне пристосування.
- Лапка для вшивання ниток із нанизаним бісером.
Плоскошовна розпошивальна машина застосовується для виконання вузького набору операцій і вважається специфічною машиною. І якщо вам потрібно виконувати деякі з них якісно та швидко, то розпошивальна плоскошовна машина буде незамінною машиною для вашого хобі.
Призначення плоскошовних машин
В основному плоскошовні машини використовуються для обробки краю рукава і низу виробів типу футболки. Край підвертається на ширину підгинання, і з лицьового боку прошивається. Зверху утворюються 2-х, 3-х голкові стібки, а зі зворотного – красива і акуратна строчка, яка надійно “забиває” від розсипання, зріз трикотажної тканини. Такий вид обробки має величезні переваги порівняно з будь-яким іншим способом. По-перше, завдяки ланцюговому, розтяжному шву, схожому з виворітного боку на кіску, строчка витримує значні навантаження і нитки не “лопаються” при розтягуванні виробу. Ця якість необхідна для багатьох видів одягу, особливо спортивного. По-друге, розпошивалка значно збільшує продуктивність пошиття. Плоскошовні машини дуже швидкісні. Ну і по-третє, покращує естетичний вигляд виробу. Крім підгинання, розпошивалка здатна виконувати і багато інших операцій. Наприклад, настрочування гумки для пояса, всіляких стрічок та тасьми та багато іншого. Для кожної такої операції є спеціальні пристрої та лапки. Теоретично, плоскошовну машину можна використовувати як стачну, якщо працювати тільки однією голкою.