Singer — історія найвідомішого бренду швейних машин

Singer – історія найвідомішого бренду швейних машин

13.06.2023

Singer – історія найвідомішого бренду швейних машин

Про творця бренду можна говорити дуже різне, адже Ісаак Мерріт Зінгер пройшов дуже довгий життєвий шлях, за яким одразу й не скажеш, на що він був здатний! Сучасне швейне обладнання бере свої витоки і з бренду Singer в тому числі. Кожна нова ідея народжується з потреби, а потреба була висока. Давайте повернемося на два століття назад і дізнаємося, як все почалося, а саме з історії життя творця.

Засновник Singer, Ісаак, народився 1811 року в м. Трой, штату Нью-Йорк, у сім’ї Адама Зінгера – монтажника. Іссак був восьмою дитиною, від цього він був найулюбленішим і найрозпещенішим, що давало волю його діям, наполегливості та фантазії. Його дитинство проходило в бідності, а коли йому виповнилося 12 років, померла його мама, батько привів мачуху, і запальний характер Іссака не витримав і він утік до старшого брата в Рочестер.

Брат у цей момент уже встав на ноги і зміг обзавестися механічним цехом. Він запропонував Іссаку навчитися всього і працювати у нього. Юний хлопець миттєво всьому навчився, як у механіці, так і в торгівлі, але його життя йому здавалося вкрай нудним і буденним і він знову тікає.

Цього разу він вирішив піти шляхом акторської майстерності, тому приткнувся до бродячої театральної компанії.
Так минули кілька його років, за які він одружувався, розлучався, але за великим рахунком не мав нічого. Глядачам він як актор був не цікавий, а всі його багаторічні поневіряння не дали йому жодного пристойного результату.

Singer — історія найвідомішого бренду швейних машин

Вирішивши завершити акторську кар’єру, Іссак шукає нові варіанти існування, з цього моменту і починаються перші прояви його геніальності. Звісно, його минуле і відсутність освіти не давали великих надій на престижну посаду, але він і не боявся будь-якої роботи, що і привело його в будівельну сферу. Компанія, куди Іссак влаштувався різноробочим, займалася будівництвом знаменитого сьогодні каналу Ері в штаті Нью-Йорк. День у день Іссак виснажливо працював молотком по гірських породах, його це дуже напружувало, він увесь час шукав варіанти у своїй голові, як це можна вдосконалити. Хто шукає вихід, той його завжди знаходить, так і Ісаак зміг винайти механізм для буріння гірської породи. У негайному порядку він одразу ж патентує свій винахід і продає патент за нечувані на той момент 2000$ великій будівельній компанії. У цей момент він міг продовжити винахідницьку діяльність, але Іссак знову звернув на інший шлях.

Акторська діяльність не давала йому спокою, тому він взяв дружину, зібрав свою театральну трупу і цілих п’ять років витратив на те, що в підсумку все одно не принесло йому жодного результату, адже винахідник з нього явно кращий, ніж актор.

У свої 39 років, він приймає рішення повернутися до винахідництва. Цього разу він придумує пилораму, на той момент, так само затребуваний механізм. Але не були враховані всі нюанси і паровий механізм верстата вибухнув. Гроші та обладнання вичерпали себе, і Іссак вирушає до Бостона, щоб показати свій винахід і отримати фінансування.

Знайомство з Фелпсом і Lerow&Blodgett

З цього моменту починається найважливіше, випадкова зустріч вирішує всю долю Іссака. Він познайомився з відомим підприємцем Орсоном Фелпсом, який займався швейними машинами, його компанія називалася Lerow&Blodgett.

У Фелпса були певні труднощі з механізмом швейної машини, нитка постійно плуталася і рвалася. Фелпс попросив Іссака подивитися причину. Іссак вивчив усі деталі, процес роботи швейної машини і виявив проблему в голці. Він змінив частину цього механізму, поставивши човник у горизонтальне положення, а голка почала рухатися зверху вниз. Далі він запропонував фіксувати тканину спеціальною лапкою і поставити зубчасте коліщатко, яке впливало на дію голки.

Іссак не довго думаючи, запатентував свої поліпшення. Новий прототип швейної машини викликав справжній фурор і вже в 1851 році, він виставив перший зразок на продаж за $100. Так само до своєї швейної машини він винайшов ножний ремінний привід, завдяки якому можна було шити, залишаючи при цьому дві вільні руки. Але ніхто не хотів купувати за такі гроші, тому що тоді були проблеми з деталями, ремонтом і дуже багато тогочасної техніки просто відправляли на сміття. Іссак застосував два варіанти рішень, щоб його машини продавалися. По-перше він сказав, що будь-яку деталь, яка вийде з ладу, можна буде отримати та замінити самостійно. А друге, це масове виробництво машин, що дало змогу знизити собівартість у рази, і реалізація їх на виплат.

I.M. Singer&Co

Швейні машини Singer швидко завоювали світовий ринок, якщо говорити про дати розвитку, то в 1954 році Зінгер вмовляє інвесторів вкластися в заснування компанії I.M. Singer&Co, а також побудувати завод з виробництва швейних машин. Виробництво було орієнтоване на машини для домашнього, а не виробничого використання, що швидко дозволило компанії закохати в себе тисячі домогосподарок. Для особливої привабливості, компанія залучала до реклами вродливих дівчат, на яких задивлялися чоловіки, тож жінки асоціювали себе з дівчатами з реклами і хотіли ці машинки.

1961 року продажі пристойно зросли і компанію перетворили на корпорацію і назвали Singer Manufacturing Company. А 1880 року вже з’явився торговий знак Red S Girl, який був в образі красивої дівчини і корпорація Ісаака стала брендом!

Поступово Ісаак Зінгер відійшов від справ, і помер він у віці 64 років, у 1875 році.

Компанія продовжила свій розвиток. У 1885 році, компанія випускає машину з вібраційним човником, зробивши удосконалення конструкції. Незабаром у Філадельфії відбулася виставка, на якій компанія презентувала першу електричну швейну машину і в 1910 році почала масове виробництво електричних швейних машин.

Загалом можна зазначити, що компанія була дуже сучасною на той час, одна з перших просувала розстрочку, розвивала франчайзинг, а все тому що сам Зінгер був новатором у сфері маркетингу і продажів. Він став тим самим осередком для успішного старту і розвитку компанії. З кожним роком минулого століття, компанія розвивалася все більше і більше, а все в силу часу і можливостей, створюючи одними з перших на світовому ринку актуальні і затребувані моделі.

Сьогодні бренд швейних машин Singer – це неодмінно асоціація з якістю, зносостійкістю, потужним особистим брендом. Немає жодної людини у світі, яка б не знала цей великий бренд із багаторічною історією! Історія Ісаака говорить про те, що можна створити щось вартісне, абсолютно несподівано для себе і перевернути весь світ своїм винаходом у будь-якому віці!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *