Історія бренду Minerva

Історія бренду Minerva

12.06.2023

Історія бренду Minerva

Історія бренду Мінерва починається із заснування публічної компанії з виробництва швейних машин під назвою “K. k. priv. Nähmaschinen – fabrik Rezler & Komarek in Wien”, яку було засновано 1881 року Емілем Резлером і Джосефом Комареком. І це було самим початком історії бренду Мінерва.

Заснована чеська компанія була першою з виробництва швейних машин не тільки у Відні, а й у всій австро-угорській імперії. 1883 року Еміль Резлер і Йозеф Комарек зареєстрували товарний знак Minerva, який мав гасло – “Meliora sunt bono inimica” (“Найкраще – ворог хорошого”). А найвідомішою формою цього товарного знака була овальна етикетка, зареєстрована 1891 року, у формі богині Мінерви, яка відливалася на лицьовій стороні швейних машинок.

Історія бренду Minerva

Спочатку промислові швейні машини, які випускала компанія, були з довгим човником, що випускалися в трьох розмірах – A, B і C під систему Howe, а також машини з циліндричною платформою для пошиття взуття. У 1912-13 компанія “Rezler & Komárek Vienna” переїжджає в м. Опава (Чехія), де вона об’єднується з місцевою компанією, створивши після цього акціонерне товариство “Мінерва, перший австро-угорський завод швейних машин, Plc, Rezler & Komárek”. Виробництво здійснювалося виключно в Опаві – A, B, C машин і на машинах інших типів D, E, F, і починаючи з 1924 року, також машини з хитним човником, так звана “центральна шпуля”, і до 1930 року швейні машинки позначалися як М16.

Наприкінці 1938 року частину співробітників фірми і частину машин було перевезено з Опави до Босковіце, створюються нові виробничі майстерні. І саме тут, у 1939 році, були зібрані перші побутові швейні машини М16. І на початку 1941 року було випущено першу швейну машину марки Minerva M21. Після війни, в 1945 році виробництво побутових швейних машин відновлюється. У підсумку, в Босковіце було зібрано 490 швейних машинок Minerva M21.

Найактивніший розвиток

1953 рік став значним для компанії, з початку виробництва промислових швейних машинок у Босковіце, переданих компанією ZPS Gottwaldov (зараз Zlín). Побутові та промислові швейні машини виготовляли одночасно до 1968 року, коли виробництво побутових швейних машин у Босковіце було припинено. 1976 року створюється акціонерне товариство Elitex Boskovice, інтегроване до складу Elitex Liberec Textile Engineering Group. А 1988 року компанія була відокремлена від концерну і перейменована в державне підприємство “Minerva Boskovice”.

У 1989 році будується новий виробничий цех з лиття і фарбування чавуну, центральна котельня на твердому паливі. Далі, за рішенням міністра машинобудування та електротехніки, наприкінці 1990 року, створюють акціонерне товариство, яке з 1 січня 1991 року реєструють у Комерційному реєстрі як торговельну компанію Minerva Boskovice (“Мінерва Босковіце”). Таким чином, саме з цього дня почалася сучасна історія компанії Мінерва.

У середині 1993 року успішно завершилися зусилля з пошуку надійних іноземних партнерів для виробничої кооперації. І тоді було підписано договір про співпрацю між Minerva Boskovice, a.s. і німецьким виробником промислових швейних машин Dürkopp Adler AG (Білефельд).

Двадцять перше століття

У 2001 році компанія досягла обороту в 1,194 млрд. крон, і забезпечила роботою 1106 співробітників. 2000 і 2001 роки були одними з найкращих у сучасній історії з точки зору плинності кадрів і чисельності персоналу. Понад 24 000 швейних машин випускалося щороку, понад 20 000 з них для компанії Dürkopp Adler, і понад 3000 штук були швейні машини для взуття.

Починаючи з 2011, минаючи всі кризові роки, компанія зберігає позитивну тенденцію до розвитку. Minerva у складі концерну Dürkopp Adler є найбільшою виробничою компанією, яка спеціалізується на складанні швейних машин, обробці виливків і фарбуванні. Швейні машини виробництва Minerva використовуються на підприємствах відомих брендів – Bata, Adidas, Rieker, Gabor, Ricosta, Meindl, Högl, Ara, Lloyd.

Підходячи до півторастолітнього рубежу у своїй історії, чеська компанія, що випускає швейні машини Minerva, продовжує зберігати за собою високе звання лідера у виробництві надійного і високоякісного обладнання для роботи з найрізноманітнішими тканинами і нетканими матеріалами. Почавшись з майстерні, де виготовлялася примітивна швейна техніка, Minerva за минулі роки перетворилася на найбільше підприємство, продукція якого може гідно посперечатися з багатьма брендами за популярністю і за сформованою для неї якісно-ціновою композицією.

Minerva в Україні

Особливою любов’ю швейна машинка Minerva користується на території України, де вироби цієї марки купують і для домашніх ательє, і для промислового застосування на виробництві. Купівля швейних машин Мінерва гарантує користувачеві високу якість механізмів і всіх операцій, які вони в змозі виконувати, бездоганну надійність, ергономічність і простоту експлуатації.

Під час ухвалення рішення купити швейну машину Minerva насамперед необхідно визначити, для яких цілей її використовуватимуть і які вимоги вона має задовольняти. Від цього залежатиме клас машини, її функціональні можливості, а отже, і її вартість. Оскільки ціни на швейні машинки Minerva формуються залежно від їхніх здібностей виконувати різні швейні операції, які входять до базових наборів кожної моделі.

Про всі можливості будь-якого з пропонованих до реалізації пристроїв ви можете дізнатися, відвідавши інтернет-магазин Minerva, в якому представлений весь великий асортимент продукції компанії. Там можна ознайомитися з усіма новинками і найпопулярнішими моделями, що випускаються виробником. А також дізнатися, які виникають у користувачів техніки Minerva відгуки, щоб, ґрунтуючись на них, скласти собі уявлення про плановану покупку.

Унікальна популярність обладнання від цієї компанії свідчить про те, що, купуючи швейні машини та оверлоки Minerva, споживачі знаходять у ньому всі необхідні для якісного й комфортного шиття якості, які дають їм змогу втілювати в життя будь-які задуми під час виготовлення предметів гардероба та повсякденного життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *