Як самостійно відрегулювати натяг нитки в швейній машинці?

12.07.2023
Головне – виключити ті збої у роботі, які ви могли б усунути самостійно. І якщо проблема в чомусь іншому, краще звернутися до майстра.

У процесі роботи рядки не завжди виходять рівними й акуратними. І в більшості випадків цю проблему можна виправити, налаштувавши натяг обох ниток.

Регулювання натягу нитки у швейній машинці повинно проводитися щоразу, як ви будете починати працювати з новим матеріалом. Адже саме від щільності тканини залежить те, наскільки сильно або слабко мають бути натягнуті верхня і нижня нитка швейної машинки.

Ви помітите, якщо з натягувачем щось буде не так. У процесі шиття може порватися нитка, шов буде провисати, або зовсім тканину починає зажовувати. Також у рядку можуть з’явитися пропуски стібків. Усе це впливає на якість виробу, який навряд чи прослужить довго, якщо всі шви будуть або занадто натягнутими, або дуже слабкими. Та й вам буде загалом дуже складно працювати.

Як перевірити машинку на наявність проблеми?

Коли з’являється будь-яка проблема зі строчками, потрібно відразу ж з’ясувати її причину. Адже справа може бути і не в натягу нитки, а в чомусь серйознішому.

Головне – виключити ті збої в роботі, які ви могли б усунути самостійно. І якщо проблема в чомусь іншому, краще звернутися до майстра.

Отже, вам потрібно:

  • прислухатися до роботи швейної машинки. Не повинно бути стукотів, скрипів, а сам процес шиття має бути плавним – без ривків і зупинок. Причина нерівного шва може ховатися в тому, що певним деталям техніки бракує мастила, що і впливає на рівномірність ходу;
  • підбирати голку під тип тканини, а також нитку під товщину голки. В іншому разі не тільки шви можуть виходити нерівними, а й голка може зламатися, а нитка – розриватися;
  • якщо ви тільки придбали швейну машинку, уважно вивчити інструкцію. Можливо, ви неправильно заправили нитку – потрібно її витягнути і знову заправити, чітко дотримуючись пунктів в інструкції.

Явна ознака того, що причина саме в натягу нитки, – це перетин верхньої і нижньої нитки на одній зі сторін виробу в районі шва. Адже в ідеальному рядку вони перетинаються в середині, тобто в товщині тканини. Це свідчить про те, що натяг рівномірно розподілений і по шпульці, і по верхній котушці.

Як влаштована система, завдяки якій і можна регулювати натяг нитки?

На корпусі будь-якої машинки є гачки або нитконаправителі. Саме через них спочатку проходить верхня нитка перед тим, як потрапити в голку. Завдяки цій системі нитка не плутається, не йде в сторони, не чіпляється, а її натяг розподіляється рівномірно. У човнику є спеціальна пластина, яка регулює натяг нижньої нитки.

Натяг верхньої нитки у швейній машині налаштовується за допомогою спеціального дискового натягувача, розташованого в корпусі. У ньому є дві шайби, між якими і пропускається нитка. Коли ви крутитимете цей регулятор, відстань між пластинами або збільшуватиметься, послаблюючи натяг, або зменшуватиметься, притискаючи при цьому і нитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *